Image

Čo robiť v Bratislave

TOP 10 VECÍ, KTORÉ ROBIA MIESTNI

Staňte sa na chvíľu Bratislavčanom a objavte naše obľúbené miesta či zážitky od umenia cez nádherné výhľady až po skvelú gastronómiu.

1. CESTUJTE S MHD

Všetky zákutia Bratislavy najlepšie odhalíte s mestskou hromadnou dopravou. Nasadnite na jednu z našich moderných električiek, ktorá vás zoberie cez novovybudovaný Starý most k Sadu Janka Kráľa. Alebo si urobte okružnú trasu po nábreží či cez tunel vedúci priamo pod našim hradom – s Bratislava CARD máte cestovanie po celom Bratislavskom kraji bezplatné. Vo väčšine MHD spojov sa môžete pripojiť aj na WiFi a zistiť, čo sa v Bratislave aktuálne deje.

2. AKTÍVNE SI ODDÝCHNITE NA KUCHAJDE

Kuchajda je prírodné jazero nachádzajúce sa v blízkosti železničnej stanice Bratislava – Nové Mesto a obchodného centra Polus. Tento kultúrny, športový a rekreačný areál je nie len obľúbeným prírodným kúpaliskom, ale aj vyhľadávaným miestom na oddych pre všetkých Bratislavčanov. Výrazne ožíva už počas jari. Kuchajda ponúka rôzne športové možnosti – basketbalové, futbalové, volejbalové a petangové ihrisko. Ihriská pre deti a kaviarne zaručujú príjemný oddych pre celú rodinu. Brehy jazera sú upravené vo forme pláže a plocha v okolí jazera je pokrytá trávnikom.

Zdroj foto: www.citylife.sk

3. NAVŠTÍVTE MODERNÚ GALÉRIU NA DUNAJI

Viete si predstaviť lepšie strávené popoludnie ako v spoločnosti moderného umenia, ktoré nájdete v nádhernej galérií priamo na Dunaji? V Danubiana Meulensteen Art Museum vás očaria nielen presvetlené priestory plné toho najlepšieho moderného umenia z celého sveta, ale aj samotná lokalita. Dostanete sa sem za 20 minút autobusom z centra Bratislavy alebo počas letnej sezóny štýlovo loďou.

4. NAKÚPTE A ODDYCHUJTE V CENTRE EUROVEA

Moderné shopping centrum situované na nábreží Dunaja je plné dizajnových obchodov a kaviarní. Či už sa rozhodnete nakupovať vo veľkom alebo si vychutnáte až stredomorskú atmosféru kaviarní a reštaurácií so skvelým výhľadom na našu rieku, návšteva Eurovea je vždy dobrý nápad.

5. STRÁVTE NOC V KC DUNAJ

Trendy kultúrne centrum v priestoroch bývalého najznámejšieho obchodného domu v Bratislave ponúka takmer každý deň niečo nové. Na svoje si tu prídete ak máte radi pravé disco, plnokrvnú balkánsku zábavu, ale aj stand-up v podaní tých najvtipnejších komikov či cestovateľské kino. Do KC Dunaj sa môžete prísť naučiť aj naše typické ľudové tance, vždy z iného kúta Slovenska. Program samozrejme pokračuje až do rána v skvelom bare.

6. ODDYCHUJTE V GMB

Priamo v srdci mesta nájdete dve historické budovy, Mirbachov a Pálffyho palác, ktoré sú domovom Galérie mesta Bratislavy. Okrem stálych expozícií venujúcich sa maľbám a sochám z obdobia baroka na vás čakajú netradičné výstavy rôznych foriem umenie, ktorým aj samotné budovy dodávajú nový rozmer. V Pálffyho paláci nájdete aj Pasáž Mateja Kréna, v ktorej sa zabavíte sami, ale aj s priateľmi či rodinou. Navyše, s Bratislava CARD máte vstup do GMB bezplatný.

Pasáž Mateja Kréna

7. OBEDUJTE VO FLAGSHIPE

Jedna z najväčších reštaurácií v Bratislave s unikátnym interiérom vás prenesie naspäť v čase. Okrem tradičnej slovenskej a bratislavskej kuchyne si tu pochutnáte aj na výbornom dennom menu. Večer sem odporúčame zavítať s priateľmi a užiť si unikátnu atmosféru historických priestorov v kombinácií so skvelou gastronómiou.

8. KÁVIČKUJTE V URBAN HOUSE

Príjemné prostredie, fantastická káva a koláče, k tomu spoľahlivé WiFi a skvelý personál – návšteva Urban House je ozajstným zážitkom. Nezáleží na tom, či sa idete po dlhom čase stretnúť s priateľmi alebo hľadáte miesto na prácu kam môže aj váš štvornohý miláčik, Urban House na Laurinskej vás privíta s otvorenou náručou. Okrem kvalitnej kávy či čajov nájdete v ponuke aj chutné drobnosti či remeselné pivo.

9. OCHUTNAJTE PIVO V MEŠTIANSKOM PIVOVARE

V chladnejšom počasí mnoho z nás zavíta do Meštianskeho pivovaru, ktorý varí svoje vlastné pivo s použitím najmodernejších technológie. K posedeniu s priateľmi si doprajte jednu z tradičných pivných špecialít ako nakladaný hermelín či domácu bryndzovú nátierku. Zo skvelého podniku odídete oblizujúc sa od ucha k uchu.

10. ZABAVTE SA V ČINOHRE SND

Večer strávený v spoločnosti známych hercov a vášho partnera či priateľov si užijete v činohre Slovenského národného divadla. Aj počas tejto sezóny ponúka divadlo overené hry, ako napríklad „Skrotenie zlej ženy“ od Shakespeara, či novinky v podobe drámy „Hedda Gablerová“ v hlavnej úlohe s očarujúcou Táňou Pauhofovou. Návšteva SND je aj architektonickým zážitkom vďaka novej budove v ktorej sa snúbili prvky funkcionalizmu a postmoderny.

BONUS: OCHUTNAJTE ZDRAVÉ POTRAVINY NA MILETIČKE ČI V STAREJ TRŽNICI

Pre úplne lokálny a netradičný zážitok navštívte trhovisko na Miletičovej (známe ako „Miletička“), kde nájdete čerstvú zeleninu a ovocie od lokálnych predajcov. V priamom centre mesta vás privíta Stará tržnica, kde sa pravidelne konajú streetfood podujatia, sobotný trh plný zdravých potravín či unikátne koncerty.

Zdroj: https://www.visitbratislava.com/sk/top10miestni/